Je li dojenje bolno?

Kako bismo vam što više olakšali korištenje aplikacije LittleDot, pripremili smo za vas učestalo postavljana pitanja kako bi imali informacije na jednome mjestu. Obratite nam se s povjerenjem i isprobajte on-line konzultacije stručnjaka

Je li dojenje bolno?

Dojenje nije bolno, ali ponekad se mame tuže na bol, osobito pri prvim sisanjima bebe. Dojenje bi trebalo predstavljati ugodu i zadovoljstvo i za mamu i za bebu. Ako postoji bol u bradavicama ili u drugom dijelu grudi, valja se posavjetovati, promijeniti položaj pri hranjenju, masirati grudi između podoja, njegovati bradavice, da ne nastanu ranice koje mogu biti bolne i neugodne. U tom slučaju valja probati dojiti preko šeširića dok se bradavice ne oporave. Ako se to događa, svakako se treba posavjetovati sa stručnom osobom, bilo patronažnom sestrom ili pedijatrom, da se ti problemi što prije riješe i da dojenje bude ugodno i za bebu i za mamu.

Pitanja i odgovori

Bilježite bitne trenutke u razvoju i životu djeteta

Besplatno preuzmite aplikaciju LittleDot kojom možete pratiti razvoj Vašeg djeteta, navike spavanja, hranjenje te sve ključne trenutke u njihovom životu.

Možda te zanima:

Higijena sna

Neka često postavljena pitanja roditelja

Pedijatar nam je rekao da naš devetomjesečni sin ima treći kapak. Možete li nam pojasniti o čemu se radi i je li opasno?

Imam bebu staru 14 mjeseci i malo joj curi sukrvica iz jedne nosnice, ali ne stalno. Trebam li se zabrinuti?

Beba se grči i često krikne u snu. Stolica od tri puta na dan je sada jedanput. Je li to normalno?

Malena nam je nervozna, plačljiva, noću se budi svaka 2 sata, a danju spava po petnaestak minuta

Partneri