Dijete slabo jede, budi se noću, spava s roditeljima i pokvareni su mu prednji zubići

Kako bismo vam što više olakšali korištenje aplikacije LittleDot, pripremili smo za vas učestalo postavljana pitanja kako bi imali informacije na jednome mjestu. Obratite nam se s povjerenjem i isprobajte on-line konzultacije stručnjaka

Imam sina staroga 2 godine. Od rođenja jako slabo jede, ali pije puno tekućine. Ima 12 kg. Njegov dnevni unos hrane je: ujutro jedno pečeno jaje i kruh, oko 13 sati juha (tanjur), popodne nešto od voća i navečer malo jogurta, pojede hrenovku ili kakav narezak i to je to. Noću se budi 4-5 puta i traži sok. Popije otprilike pola litre za noć. Spava sa mnom u krevetu, krevetić ne dolazi u obzir, pokušali smo i to. Malo slini tijekom dana i kaže da ga bole zubi.Možda je i to razlog buđenja, ali baš svaku noć… ne znam… Pokvarili su mu se prednji zubići od čaja i njima uopće ne grize hranu. Što da radim? Hvala.

Što se tiče hrane, nije baš ni količinski ni vrstom primjerena djetetu dobi 2 godine. Trebate se obratiti pedijatru koji prati dijete i dogovoriti se o načinu i vrsti prehrane. Zubići su, naravno, loši od bočice koju dijete nikako ne smije uzimati tijekom noći niti su zaslađeni sokovi preporuka pedijatra. Sada se eventualno može konzultirati zubar koji bi mogao već premazivati i liječiti zubiće. Ako dijete tako loše jede, mogli bi se načiniti i kontrolni dijagnostički nalazi.

Pitanja i odgovori

Bilježite bitne trenutke u razvoju i životu djeteta

Besplatno preuzmite aplikaciju LittleDot kojom možete pratiti razvoj Vašeg djeteta, navike spavanja, hranjenje te sve ključne trenutke u njihovom životu.

Možda te zanima:

Higijena sna

Neka često postavljena pitanja roditelja

Mojoj je kćeri 9 godina. Ne smijem nikamo otići jer ona vrišti i plače. Kako joj pomoći?

Beba od 3 tjedna na dojci jako nemirna, trga i plače. Brine me da možda ima refluks. Teže diše nakon obroka.

Tvrda stolica u jednom komadu. Je li to zbog krumpira?

Beba je u zadnjih par dana imala je blago povišenu temperaturu i odbija uglavnom ručak i večeru. Nervozna je, smiri se samo kad joj je četkica za zube u ustima.

Partneri