Sin s alergijom i kćer imaju temperaturu, curi nos i slabije jedu. Trebamo li ići liječniku?

Kako bismo vam što više olakšali korištenje aplikacije LittleDot, pripremili smo za vas učestalo postavljana pitanja kako bi imali informacije na jednome mjestu. Obratite nam se s povjerenjem i isprobajte on-line konzultacije stručnjaka

Sin ima 3 godine, temperaturu 38 °C, kašlje, curi mu nos, ali nije malaksao, inače je alergičan na grinje i ambroziju. Kći stara 11 mjeseci također ima povišenu temperaturu (38 °C) i kašljuca, ali nije malaksala. Slabije jedu. To traje već dva dana. Trebamo li ići liječniku?

Pričekajte još nekoliko dana, ako se temperatura dobro skida i djeca nisu klonula, malaksala. Kod starijeg djeteta paziti na simptome alergije: otežano disanje… Ako se pojavi svakako morate na pregled. Ako do kraja tjedna djeca budu dobro, bez temperature, ako se i kašalj smiruje, ne morate se javljati pedijatru.

Pitanja i odgovori

Možda te zanima:

Higijena sna

Neka često postavljena pitanja roditelja

Do kada je potrebno dojiti za idealan razvoj bebe i treba li dijete od 2 ili 3 godine i dalje dojiti ako to traži?

Moja beba ima jako suhu kožu, pod rukom se čini hrapavom i povremeno su dijelovi kože crvenkasti. Koju kremu koristiti?

Mojoj je kćeri 9 godina. Ne smijem nikamo otići jer ona vrišti i plače. Kako joj pomoći?

Djevojčica trese rukicama kad je nervozna, plače ili želi igračku. Usporena joj je motorika. Je li samo lijena?

Partneri